top of page

Richardovy limonády - Petr Kobzík

„Myslím si, že propojení soukromého sektoru s dobročinnými projekty by mělo být samozřejmostí.“Kdo je Petr Kobzík - jak byste se představil?

Jsem normální mladý muž :), který má velké štěstí, že může dělat to, co ho baví, naplňuje a může se o to podělit s okolím.


Kde se vzal nápad začít dělat limonády? Nápad přišel v rámci toho, že již 17 let vyrábíme pivo a chtěli jsme také potěšit děti. Chtěli jsme jim nabídnout alternativu k tradiční nabídce limonád. Vzhledem k tomu, že sám mám malé děti, byla moje motivace o to silnější.


Čím jsou Vaše limonády poctivé, čím se liší od těch ostatních na trhu? Poctivé jsou tím, že používáme základní suroviny, rostlinné a bylinné výluhy. Nepoužíváme žádné konzervanty a přídatné látky, které jsou v obdobných výrobcích velmi hojně zastoupeny. Takže trvanlivost limonád zajišťuje jen šetrná tepelná úprava.


Máte nějaké tipy na drinky, které lze namíchat z vašich limonád?

Existuje mnoho možností. V alkoholických verzích je to na příklad klasický gin tonic. Také se nám osvědčilo míchání růžové limonády se sektem. Je to asi na každém, co má rád, meze představivosti se nekladou. Z nealko variant je super věc náš tonic s espressem.


Kterou limonádu máte nejraději? Já osobně asi preferuji růžovou limonádu. Pravděpodobně je to tím, že se mi líbí celý proces výroby, který začíná máčením okvětních lístků růže, to je romantika. Ale mám rád všechny příchutě, jsou velmi pestré a každá se hodí k jiné náladě.Jak jste se dozvěděl o Domu pro Julii? O Domu pro Julii jsem se dozvěděl od Radky Vernerové a mé manželky, která je také v projektu zapojena. Celý projekt se mi velmi líbí a obdivuji ho.


Kdy a proč jste se rozhodl spojit Dům pro Julii s Richardovou limonádou? To si pamatuji naprosto přesně. Jel jsem autem z Brna do Ostravy a bylo to v době, kdy jsme právě dokončili vývoj receptur, já jsem však měl stále pocit, že limonádám něco chybí. U Olomouce mě napadlo, že limonády mají být nejen prospěšné pro děti, ale mohly by dětem pomáhat ještě více. V ten moment mě to napadlo. Hned jsem vzal telefon a volal jsem Radce, co by na to říkala. Dostal jsem souhlas a byl jsem za to velmi šťastný. Konečně se mi to celé uzavřelo a měl jsem skvělý pocit.


Jak limonáda pomáhá? Víme, že jdou 2Kč z každé prodané lahve na stavbu Domu pro Julii – ale máte nějaký přehled, o jakou částku se za rok jedná? Zajímají se odběratelé o to, koho limonádou podporujete?

Ano, jak jste zmínila, z každé lahve odtečou na Dům pro Julii 2 Kč. Za minulý rok jsme přispěli necelých 70.000Kč. Bohužel jsme měli silné odběratele v gastro segmentu, který nám prodeje dost srazil. Intenzivně připravujeme velké lahve limonád, které budou určeny pro maloobchod a ze kterých bude větší příspěvek pro Dům pro Julii. Máme také předjednáno, že by se měly tyto lahve objevit v prodejnách Sklizeno pro celé ČR a také v Globusu. O dalších místech již jednáme. Ovšem nejedná se o samotný finanční příspěvek. Limonády mají také za úkol dostat samotný Dům pro Julii do širšího povědomí, přeci jen si toho musí všimnout každý, kdo lahev vezme do ruky.


Doporučil byste i ostatním, aby spojili svůj produkt s nějakou dobročinnou organizací?

Rozhodně ano. Myslím si, že propojení soukromého sektoru s dobročinnými projekty by mělo být samozřejmostí. My, jako výrobci, máme velkou příležitost působit na veřejnost, jak produkty samotnými, tak jejich prezentací, kde se dá dobrý projekt skvěle prezentovat a podpořit.


Je něco, co byste chtěl zmínit a na co jsem se nezeptala? Jen bych rád rozvedl svoji předchozí odpověď. V současné nelehké době pozoruji, že se velmi zhoršuje celý profil společnosti. Lidé se ve strachu o zdraví a živobytí uzavírají sami do sebe a tím zapomínají na svět okolo nich. Když si ovšem nebudeme vzájemně pomáhat a podporovat se, nemyslím si, že naší současnou situaci a celou společnost spasí samotné očkování.


Děkujeme za rozhovor a vytrvalou podporu!

Comments


bottom of page