top of page

PODCASTY – AUDIO DOKUMENTY

1. díl - Viktor. Zdi a režim.

„Dala bych mu klidně svoje plíce.“ Poslechněte si příběh 16letého Viktora a nahlédněte do terénní odlehčovací služby a domácí péče se zdravotní sestrou Terezou v prvním díle audiodokumentární minisérie Domu pro Julii.

2. díl - Monika. Tajemný svět.

„Já jsem s tím srovnaná, proč jsme na potrat nešli.“ Poslechněte si příběh 7leté Moniky a nahlédněte do terénní odlehčovací služby s pečovatelkou Evou v druhém díle audiodokumentární minisérie Domu pro Julii.

3. díl - Veronika. Tichá domácnost.

„Já už jsem myslela, že nám bude postupně odcházet.“ Poslechněte si příběh 19leté Veroniky a nahlédněte do terénní odlehčovací služby a domácí péče se zdravotní sestrou Terezou v třetím závěrečném díle audiodokumentární minisérie Domu pro Julii.

PODCASTY – ROZHOVORY

1. díl - Radka Vernerová - Jak vzniká dětský hospic

Proč, kde, kdy a jak? Poslechněte si první díl naší podcastové minisérie.

2. díl - Petra Trnková: Julie nebude nikdy zapomenuta

Jaká forma pomoci je vhodná pro rodiny s terminálně nemocným dítětem? Petra Trnková sdílí osobní zkušenost z vlastní rodiny. V druhém dílu podcastové minisérie Dům pro Julii popisuje osud a příběh své dcery Julie, po které nese vznikající hospic v Brně jméno.

3. díl - Petr Lokaj: O důležitosti dětské paliativní péče

Lékař a průkopník dětské paliativní péče v Česku Petr Lokaj popisuje lékařskou, ale i osobní zkušenost s péčí o terminálně nemocné dětské a dospívající pacienty. O jeho práci a pomoci rodinám si poslechněte v třetím díle podcastové minisérie Dům pro Julii.

4. díl - J. Jůzová a V. Lusková: Pomoc rodinám odlehčuje pečujícím rodičům o nemocné děti

Dům pro Julii už nyní pomáhá rodinám. O Terénní odlehčovací službu se stará sociální pracovnice Jitka Jůzová, společně s pečovatelkou Vladislavou Luskovou ve čtvrtém díle podcastu přibližují fungování domácí péče. Pomoc rodinám odlehčuje rodičům dlouhodobě i krátkodobě pečujícím o nemocné dítě.

5. díl - Jana Hořínková: S dětmi by se mělo mluvit o smrti už odmalička

Paliativní psychologická podpora je součástí péče o rodiny s terminálně nemocným dítětem nebo dospívajícím. Psycholožka a psychoterapeutka Jana Hořínková promluví v závěrečném díle podcastové minisérie Dům pro Julii o tématech souvisejících nejen se smrtí.

bottom of page