PODCASTY 2022

3. díl - Beseda s krizovou interventkou Evou Pospíchalovou o podpoře pečujících v těžkém životním období

Záznam besedy s krizovou interventkou a sociální pracovnicí Evou Pospíchalovou z organizace Dům pro Julii.  Dozvíte se, jak podpořit a provést pečující těžkým životním obdobím spojeným se závažným onemocněním dítěte. 
Poslechnout si můžete odpovědi na časté otázky: Jak konkrétně probíhá odlehčovací služba Domu pro Julii? Jaké potřeby mají rodiče, kteří dlouhodobě pečují o vážně nemocné dítě? A jak můžete podpořit sami sebe a kdy vyhledat odbornou pomoc? Kde hledat motivaci a načerpat energii, které se vám dlouhodobě nedostává? 

2. díl - Beseda se sociální pracovnicí Jitkou Jůzovou o pomoci pečujícím o nevyléčitelně nemocné

Záznam besedy se sociální pracovnicí Domu pro Julii. Představení sociální práce a její role při podpoře pečujících o nevyléčitelně nemocné dítě. Jak vám může sociální pracovník pomoci a kde ho najdete? Jak získáte informace potřebné k zajištění péče o dítě v domácím prostředí, na co máte nárok, jak kompenzovat finanční výdaje a kam se v těchto případech obrátit? Kdo všechno se zapojuje do péče o nemocné dítě – rodina, úřady, zaměstnavatel, škola, nemocnice, praktický lékař, zdravotní pojišťovna, a další služby např. odlehčovací nebo domácí péče? Odpovídá Jitka Jůzová z Domu pro Julii.

1. díl - Beseda o sdílení osobní zkušenosti Petry Trnkové, které zemřela dcera Julie

Záznam besedy Domu pro Julii: sdílená osobní zkušenost mámy, která přišla o své dítě.

Co pomohlo Petře Trnkové zvládnout tuto událost a zachovat chod rodiny? Jak komunikovat s člověkem, který přichází o své dítě, a co je v tuto chvíli důležité? Co v těžkých okamžicích neříkat a jak podpořit rodiče s podobnou zkušeností? Jak vytvořit tzv. bezpečnou zónu pro uvolnění emocí?

PODCASTY 2021

1. díl - Viktor. Zdi a režim.

„Dala bych mu klidně svoje plíce.“ Poslechněte si příběh 16letého Viktora a nahlédněte do terénní odlehčovací služby a domácí péče se zdravotní sestrou Terezou v prvním díle audiodokumentární minisérie Domu pro Julii.

2. díl - Monika. Tajemný svět.

„Já jsem s tím srovnaná, proč jsme na potrat nešli.“ Poslechněte si příběh 7leté Moniky a nahlédněte do terénní odlehčovací služby s pečovatelkou Evou v druhém díle audiodokumentární minisérie Domu pro Julii.

3. díl - Veronika. Tichá domácnost.

„Já už jsem myslela, že nám bude postupně odcházet.“ Poslechněte si příběh 19leté Veroniky a nahlédněte do terénní odlehčovací služby a domácí péče se zdravotní sestrou Terezou v třetím závěrečném díle audiodokumentární minisérie Domu pro Julii.

PODCASTY 2020

1. díl - Radka Vernerová - Jak vzniká dětský hospic

Proč, kde, kdy a jak? Poslechněte si první díl naší podcastové minisérie.

2. díl - Petra Trnková: Julie nebude nikdy zapomenuta

Jaká forma pomoci je vhodná pro rodiny s terminálně nemocným dítětem? Petra Trnková sdílí osobní zkušenost z vlastní rodiny. V druhém dílu podcastové minisérie Dům pro Julii popisuje osud a příběh své dcery Julie, po které nese vznikající hospic v Brně jméno.

3. díl - Petr Lokaj: O důležitosti dětské paliativní péče

Lékař a průkopník dětské paliativní péče v Česku Petr Lokaj popisuje lékařskou, ale i osobní zkušenost s péčí o terminálně nemocné dětské a dospívající pacienty. O jeho práci a pomoci rodinám si poslechněte v třetím díle podcastové minisérie Dům pro Julii.

4. díl - J. Jůzová a V. Lusková: Pomoc rodinám odlehčuje pečujícím rodičům o nemocné děti

Dům pro Julii už nyní pomáhá rodinám. O Terénní odlehčovací službu se stará sociální pracovnice Jitka Jůzová, společně s pečovatelkou Vladislavou Luskovou ve čtvrtém díle podcastu přibližují fungování domácí péče. Pomoc rodinám odlehčuje rodičům dlouhodobě i krátkodobě pečujícím o nemocné dítě.

5. díl - Jana Hořínková: S dětmi by se mělo mluvit o smrti už odmalička

Paliativní psychologická podpora je součástí péče o rodiny s terminálně nemocným dítětem nebo dospívajícím. Psycholožka a psychoterapeutka Jana Hořínková promluví v závěrečném díle podcastové minisérie Dům pro Julii o tématech souvisejících nejen se smrtí.