STAVBA DOMU PRO JULII

Výstavbu dětského lůžkového hospice od samého zahájení projektu velmi podporuje město Brno. Pozemek pro výstavbu byl vybrán již v roce 2018, následně byla zahájena spolupráce s architektonickým studiem Čtyřstěn. V letech 2018 - 2021 byla vytvořena architektonická studie, projektová dokumentace i prováděcí dokumentace ke stavbě. Stavební povolení pro stavbu bylo vydáno v prosinci 2021. 

V roce 2021 uzavřela organizace Dům pro Julii, z.ú. s městem Brnem smlouvu o spolupráci. Město Brno se stalo investorem celé stavby, organizace Dům pro Julii zajistí vybavení Domu a provoz všech služeb. Zahájení stavby proběhlo symbolickým poklepáním základního kamene 19. července roku 2022. Dokončení stavby je naplánováno na druhou polovinu roku 2023 a spuštění provozu na leden roku 2024.​

Dům pro Julii bude stát v lokalitě Kociánka, v areálu Domova pro seniory.

poklepani_dumprojulii.HEIC

JAK BUDE DŮM PRO JULII VYPADAT?

Dům pro Julii je tvořen třemi podlažími. Ve spodní části jsou umístěny kanceláře, šatny pro zaměstnance, technická místnost i sklady ložního prádla, postelí a kompenzačních pomůcek.

DumproJuliistacionar.jpg
DumproJulii.jpg

Hlavní podlaží je tvořeno místnostmi pro arteterapii, muzikoterapii, multimediální místnost, watsu, snoezelen a velkou společenskou místností s výdejnou jídla a kuchyňkou. Je zde prostor pro cvičení, počítačová herna, spousta místa pro aktivní odpočinek či pohodový relax. Ze společenské místnosti se vychází na terasu v přední části hospice či do vnitřního atria.

Vnitřní atrium zajišťuje dostatek soukromí všem klientům hospice. Částečné zastřešení umožňuje trávení času venku i za nepříznivého počasí. Součástí prostoru je zahrádka i herní prvky pro děti. Do atria mají všechny pokoje své samostatné vstupy.

DumproJuliidetsky.jpg
DumproJuliihospic.jpg

Ve vrchním podlaží jsou umístěny pokoje pro rodiče a sourozence dětí. Součástí je i společná kuchyň s jídelnou a také prádelna. Pochozí střechy zajišťují další prostor pro pobyt venku i přirozené splynutí Domu s okolím.