STAVBA DOMU PRO JULII

V lednu roku 2018 podpořilo město Brno stavbu Domu pro Julii poskytnutím pozemku. Nachází se v areálu zahrady domova pro seniory v lokalitě Kociánka. 
Absolvovali jsme několik stáží v dětských hospicích v zahraničí a v hospicích a zdravotnických zařízeních v České republice. Získávali jsme cenné rady a zkušenosti a promítali je do plánů Domu.

Dům pro Julii je tvořen třemi podlažími. Ve spodní části jsou umístěny kanceláře, šatny pro zaměstnance, technická místnost i sklady ložního prádla, postelí a kompenzačních pomůcek.

DumproJuliistacionar.jpg

Vnitřní atrium zajišťuje dostatek soukromí všem klientům hospice. Částečné zastřešení umožňuje trávení času venku i za nepříznivého počasí. Součástí prostoru je zahrádka i herní prvky pro děti. Do atria mají všechny pokoje své samostatné vstupy.

DumproJuliidetsky.jpg
DumproJulii.jpg

Hlavní podlaží je tvořeno místnostmi pro arteterapii, muzikoterapii, kino, wellness, snoezelen a velkou společenskou místností s výdejnou jídla a kuchyňkou. Je zde prostor pro cvičení, počítačová herna, spousta místa pro aktivní odpočinek či pohodový relax. Ze společenské místnosti se vychází na terasu v přední části hospice či do vnitřního atria.

DumproJuliihospic.jpg

Ve vrchním podlaží jsou umístěny pokoje pro rodiče a sourozence dětí. Součástí je i společná kuchyň s jídelnou a také prádelna. Pochozí střechy zajišťují další prostor pro pobyt venku i přirozené splynutí Domu s okolím.

 
DumproJuliiCtyrsten.jpg

Od začátku spolupracujeme s architektonickým studiem Čtyřstěn. Společně jsme absolvovali stáže, společně plánujeme, obcházíme úřady a krok za krokem se přibližujeme k podání žádosti o stavební povolení.

Aktuálně dokončujeme projektovou dokumentaci pro podání žádosti o stavební povolení. 

Stavba je rozdělena do 4 etap tak, abychom mohli zahájit stavbu co nejdříve. Po dokončení první etapy Domu pro Julii bude zprovozněn denní stacionář a půjčovna kompenzačních pomůcek.  

Pokoje pro rodiče a blízké včetně kuchyně a prádelny (náklady 17,6 milionů)

Pokoje pro 10 dětí či mladistvých (náklady 26,9  milionů)

Fyzioterapie, muzikoterapie, arteterapie, snoezelen, wellness, herna, kino (náklady 32,8 milionů)

Denní stacionář, půjčovna pomůcek, zázemí pro terénní odlehčovací službu a  domácí péči (náklady 18,8 milionů)

DumproJuliietapy.jpg