top of page
Stavba Domu pro Julii: What We Do

STAVBA DOMU PRO JULII

Výstavbu dětského lůžkového hospice od samého zahájení projektu velmi podporuje statutární město Brno. Pozemek pro výstavbu byl vybrán již v roce 2018, následně byla zahájena spolupráce s architektonickým studiem Čtyřstěn. V letech 2018 - 2021 byla vytvořena architektonická studie, projektová dokumentace i prováděcí dokumentace ke stavbě. Stavební povolení pro stavbu bylo vydáno v prosinci 2021.
 

V roce 2021 uzavřela organizace Dům pro Julii, z.ú. se statutárním městem Brnem smlouvu o spolupráci, které se stalo investorem celé stavby. Organizace Dům pro Julii zajistí vybavení Domu a provoz všech služeb. Zahájení stavby proběhlo symbolickým poklepáním základního kamene 19. července roku 2022. Dokončení stavby je naplánováno na začátek roku 2024 a spuštění provozu v polovině roku 2024.​ Dům pro Julii bude stát v lokalitě Kociánka, v areálu Domova pro seniory.

poklepani_dumprojulii.HEIC

JAK BUDE DŮM PRO JULII VYPADAT?

Dům pro Julii je tvořen třemi podlažími. Ve spodní části jsou umístěny kanceláře, šatny pro zaměstnance, technická místnost i sklady ložního prádla, postelí a kompenzačních pomůcek.

DumproJuliistacionar.jpg
DumproJulii.jpg

Hlavní část Domu pro Julii tvoří velká společenská místnost, pokoje pro děti, smyslová herna a dále místnosti pro fyzioterapii, arteterapii, muzikoterapii, kino a bazén. Součástí společenské místnosti bude herna, jídelna, relaxační část a počítačová herna. Ze společenské místnosti lze vyjít na terasu či do vnitřního atria.

Vnitřní atrium zajišťuje dostatek soukromí všem klientům hospice. Částečné zastřešení umožňuje využití venkovního prostoru i za nepříznivého počasí. Součástí je i zahrádka a herní prvky pro děti. Do atria mají všechny pokoje své samostatné vstupy.

DumproJuliidetsky.jpg
DumproJuliihospic.jpg

Ve vrchním podlaží jsou umístěny pokoje pro rodiče a sourozence dětí. Součástí je i společná kuchyň s jídelnou. Pochozí střechy zajišťují další venkovní prostor k využití a přirozené splynutí stavby s okolím.

VIZUALIZACE

bottom of page