top of page

(3. adventní neděle) Máma Petra: Sdílejte to krásné, ale nebojte se svěřit i s obavami

Dnešní neděle a svíčka pastýřská symbolizují přátelství. Přesně před rokem jsme se s ředitelkou projektu dětského hospice Radkou Vernerovou sešly v Praze u příležitosti adventního koncertu, který každoročně pořádá Česká televize a jeho výtěžek 3. adventní neděle putoval právě Domu pro Julii.

Společně s moderátory Ester a Petrem jsme mrzli v Loretě při generálce, ale také vystoupali na zvonici, dali si svařené víno. Trocha sněhu, mráz až praštělo tak, že v přímém přenosu jsme Vojtu Dyka slyšeli jen my v kostele, ale hřejivý pocit sounáležitosti, a dovolím si říct i přátelství a porozumění byl cítit všude kolem.


Spousta z vás kolem se nám otevřela se svými příběhy, a slovo sdílení bylo tuhle neděli pojítkem našeho vesmíru. Bylo to sdílení bolestné, ale neslo s sebou důležité poselství, snad lze i říci úlevu. Nejste v tom sami. A vím, že naše zařízení tu je od toho, sejmout z vás alespoň část tíhy, kterou si nesete anebo víte, že vás čeká.


Setkání s Radkou před pěti lety bylo inspirující, osvobozující a vrátilo mi spoustu emocí, které jsem měla zastrčené, protože jsem vás nechtěla uvádět do rozpaků. Zrealizovat projekt díky investici města Brna by se bez její urputnosti nikdy nepodařilo. Provozovat Dům už bude náš úkol. Na naše náklady. Naše náklady, protože financování půjde z příspěvků, darů, dobrovolnické činnosti. S Radkou se prostě nebojíte, protože je přítelkyně, které se můžete svěřit s obavami.

Sdílejte dnes s přáteli to krásné, ale nebojte se svěřit i s obavami. Má je každý, ne, že ne. A od toho jsou přátelé. V dobrém i zlém. máma PetraComments


bottom of page