top of page
I zdánlivě obyčejné okamžiky mohou být nedosažitelné.
Pomozte pečujícím
být na chvíli jen rodičem.

Dům pro Julii se teprve staví.

Už teď poskytujeme péči u dětí doma.

Naši profesionální pečovatelé a zdravotní sestry docházejí za dětmi do jejich domácího prostředí. Odlehčují osobám (nejčastěji rodičům nevyléčitelně nemocných dětí) od velmi náročné a vyčerpávající péče. Více o našich terénních službách zde.

Co je dětský hospic?

V České republice prozatím neexistuje místo zaměřené primárně na dětskou paliativní péči, které by nabízelo komplexní zdravotní a sociální služby na jednom místě. Pojem „dětský hospic“ je opředen řadou mýtů a představ, které jsou od reality velmi vzdálené. Více se dozvíte v článku zde.

Poslechněte si naši dokumentární podcastovou minisérii o péči v rodinách.

1. díl - Viktor. Zdi a režim.

„Dala bych mu klidně svoje plíce.“ Poslechněte si příběh 16letého Viktora a nahlédněte do terénní odlehčovací služby a domácí péče se zdravotní sestrou Terezou v prvním díle audiodokumentární minisérie Domu pro Julii.

2. díl - Monika. Tajemný svět.

„Já jsem s tím srovnaná, proč jsme na potrat nešli.“ Poslechněte si příběh 7leté Moniky a nahlédněte do terénní odlehčovací služby s pečovatelkou Evou v druhém díle audiodokumentární minisérie Domu pro Julii.

3. díl - Veronika. Tichá domácnost.

„Já už jsem myslela, že nám bude postupně odcházet.“ Poslechněte si příběh 19leté Veroniky a nahlédněte do terénní odlehčovací služby a domácí péče se zdravotní sestrou Terezou v třetím závěrečném díle audiodokumentární minisérie Domu pro Julii. 

bottom of page