top of page

Jak může dar pomáhat: Kolik stojí péče o vážně nemocné dítě?

Hospodárnost, transparentnost a konkrétní přínosy darů – to jsou důležité aspekty fungování organizace Dům pro Julii. Jen tak lze efektivně poskytovat péči nevyléčitelně nemocným dětem a pomáhat jejich rodinám. Finanční podpora veřejnosti je pro činnost naší organizace nepostradatelná. Proto bychom rádi představili, jak může dar pomáhat a kolik stojí péče o vážně nemocné děti.


Unikátní lůžkový dětský hospic Dům pro Julii se aktuálně staví v Brně. Už teď poskytujeme péči u rodin v jejich domácím prostředí. Našimi klienty jsou děti, dospívající a mladí dospělí, kteří se neobejdou bez pomoci druhé osoby. Sami se nenají, neoblečou, neposadí, někteří mají zavedenou výživovou sondu do žaludku nebo dýchají jen díky podpoře přístroje. I přes jejich vážný zdravotní stav o ně rodiče pečují doma: 24 hodin, 7 dní v týdnu.


Váš dar je mimořádně důležitý. Jak může pomoci? Mobilní profesionální tým Domu pro Julii složený ze zdravotních sester a pečovatele/k se snaží pečujícím odlehčit. Zastoupí tak rodiče na několik hodin, a umožní jim si od náročné péče alespoň na chvíli odpočinout. Níže jsme připravili orientační přehled, který přibližuje činnost našeho mobilního týmu.

150 korun - Cesta za dítětem domů Vaše příspěvky v hodnotě 150 Kč mohou pokrýt náklady na pohonné hmoty pro cesty mobilního týmu v rámci Jihomoravského kraje. Tím umožníte, aby náš tým poskytl péči tam, kde je potřeba nejvíce.


300 korun - Podání léků a stravy, nebo hygiena dítěte S darováním 300 Kč zajistíte 1 hodinu profesionální domácí péče zdravotní sestry. To znamená, že dítě dostane potřebnou léčbu, výživu nebo hygienickou péči přímo v jeho domácím prostředí.


600 korun - Smyslová aktivizace dítěte Příspěvkem ve výši 600 Kč umožníte smyslovou aktivizaci dítěte. Tato podpora zahrnuje odbornou péči a hru prostřednictvím barev, zvuků, dotyků a vůní, což má pozitivní vliv na zdraví a pohodu dítěte.


1000 korun - Rehabilitace a bazální stimulace dítěte Darem 1000 Kč přispějete k rehabilitaci a bazální stimulaci dítěte. Vážná nemoc může být provázena různými nepříjemnými symptomy, jako jsou bolest, křeče nebo těžkosti s dýcháním. Rehabilitace pomáhá zmírnit tyto symptomy a zvýšit celkové pohodlí dítěte. Stejně jako bazální stimulace může mít relaxační účinky.


2400 korun - Lehčí den pro rodiny s nemocnými dětmi S příspěvkem 2400 Kč poskytnete jeden den profesionální péče mobilního týmu u dítěte doma. Toto období znamená pro rodiny s nemocnými dětmi okamžik oddechu a například možnost prožít aktivní čas s ostatními členy rodiny.


6400 korun - Lehčí víkend pro rodiny s nemocnými dětmi Darováním 6400 Kč podpoříte dva víkendové dny profesionální péče mobilního týmu u dítěte doma. To znamená, že rodiny budou mít více času na regeneraci, odpočinek, nebo třeba odejít z domácnosti na výlet s dalšími členy rodiny.


Každý příspěvek, ať už malý nebo velký, má vliv na provoz i vybavení Domu pro Julii a především na naši schopnost poskytovat nezbytnou péči. Děkujeme za podporu a za to, že jste součástí našeho dlouhodobého cíle. Vaše dary jsou investicí do zlepšení kvality života vážně nemocných dětí a jejich rodin. Společně můžeme pomáhat druhým, pečovat o děti a ulehčit tak těžké osudy některých rodin.


Comments


bottom of page