top of page

Dobročinný výtěžek z jízdného na Sněžku dosáhl téměř půl milionu korun

Návštěvnost oblíbené lanové dráhy na Sněžku o letních prázdninách mírně klesla, i přesto dobročinný výtěžek z jízdného pro unikátní dětský hospic Dům pro Julii dosáhl hodnoty téměř půl milionu korun. Oproti červenci a srpnu v minulém roce byla horní stanice na nejvyšší horu České republiky v provozu o 6 dní méně, a to z důvodu nepříznivého počasí. Letošní charitativní spolupráce však zaznamenala velký úspěch, dar v celkové výši 449 670 korun podpoří brněnskou organizaci pomáhající rodinám s nevyléčitelně nemocnými dětmi.

„Na začátku prázdnin již tradičně přichází méně turistů. Návštěvnost ale ovlivňuje hlavně počasí, které se v polovině prázdnin zhoršilo. Oproti minulému roku tak využilo lanovou dráhu o 9 % turistů méně. Počasí a povětrnostní podmínky byly letos o něco horší. V porovnání s předchozím rokem jsme provoz horní stanice museli z bezpečnostních důvodů zkrátit o zhruba 6 dní. Přesto jsme zaznamenali významný počet prodaných jízdenek. V červenci to bylo 44 909 a v srpnu 45 025. Což mě velmi těší, díky cestujícím tak putuje z každé této jízdenky symbolických 5 korun brněnské organizaci Dům pro Julii,“ zhodnotil letní provoz Jiří Špetla, náčelník Lanové dráhy Sněžka.


Z prodaných 89 934 jízdenek činí hodnota daru pro brněnskou neziskovou organizaci Dům pro Julii 449 670 korun.


"Jsme nesmírně vděční za vyjádřenou podporu. Naše organizace pomáhá rodinám s dětmi, kterým život omezuje a zkracuje vážná nemoc. Tato částka přispěje na poskytování mobilní péče přímo v domácnostech u nemocných dětí a rozvíjení odlehčovací služby v kamenném dětském hospici, ve kterém zahájíme provoz v létě roku 2024. Sociální a zdravotní činnost Domu pro Julii je totiž závislá na finančních darech. Děkujeme za tuto jedinečnou spolupráci a všem návštěvníkům lanovky i dalším podporovatelům,“ řekla Lucie Koudelová, sociální pracovnice Domu pro Julii.


Charitativní spolupráci v červnu schválilo vedení akciové společnosti Lanové dráhy Sněžka, kterou vlastní město Pec pod Sněžkou.


„Jsem velmi ráda, že letošní charitativní spolupráce pomůže nejen finančně, ale i osvětou. Turisté se díky ní mohli dozvědět o možnostech podpory rodin, které pečují o nevyléčitelně nemocné děti. Osobně v tom vidím jistou symboliku. Lanovka totiž usnadňuje návštěvníkům dosáhnout krásného a pro některé i těžko dostupného vrcholu Sněžky. Organizace Dům pro Julii umožňuje některým rodinám prožít lehčí dny v náročné a vyčerpávající péči,“ uvedla starostka města Pec pod Sněžkou Ilona Karlíková.
Comments


bottom of page