top of page

Úspěch první benefiční aukce uměleckých děl na podporu Domu pro Julii, finální částka z prodeje přesáhla půl milionu

Dům pro Julii slaví velký úspěch díky první benefiční aukci uměleckých děl, která se konala v závěru letošního dubna, a to ve spolupráci s galerií Etcetera Art. Aukční prodej 19 uměleckých děl přinesl organizaci celkem 537 500 korun. Tato částka je významnou pomocí pro pokračování a rozvoj služeb, které Dům pro Julii poskytuje nevyléčitelně nemocným dětem a jejich rodinám. Bez finanční podpory veřejnosti nezisková organizace nemůže pomáhat dál.


„Být u této benefiční aukce osobně byl pro mě nesmírný zážitek. Sledovat s napětím zájem o každou jednotlivou položku darovanou laskavými umělci, kteří své dílo poskytli bez zaváhání, bylo opravdu inspirativní. Celá příprava aukce byla pro naši organizaci novou výzvou, která zahrnovala navázání spolupráce s Etcetera Art, oslovení umělců, získání jejich děl do aukce a řešení právních otázek. Byla to náročná, ale velmi obohacující práce,“ popsala své dojmy Renata Kellnerová, která se v Domě pro Julii věnuje péči o dárce a fundraisingu.

Do aukce přispěli svými díly přední čeští výtvarníci, včetně Venduly Chalánkové, Petra Veselého, Krištofa Kintery a Filomeny Borecké. Aukce proběhla jak živě v galerii, tak online, což umožnilo širokému okruhu zájemců zúčastnit se a podpořit Dům pro Julii odkudkoli.


„Velmi si ceníme všech umělců, kteří nám darovali svá díla. Byli jsme ohromeni jejich štědrostí a ochotou přispět na tak důležitý projekt. Tato aukce nám poskytla nejen nezanedbatelné finanční prostředky, ale také ukázala, jak může umění sloužit dobré věci,“ řekla Radka Vernerová, zakladatelka a ředitelka Domu pro Julii.

Stavba Domu pro Julii, prvního dětského hospice svého druhu v České republice, se blíží ke kolaudaci. Aukce a další benefiční aktivity jsou klíčové pro získání prostředků na pomoc rodinám s nevyléčitelně nemocnými dětmi.

Budova Domu pro Julii byla postavena díky spolupráci s městem Brnem, které poskytlo pozemek a financovalo stavbu společně s dotací Evropské unie. Česká legislativa nezná dětský hospic, a proto zdravotní pojišťovny dětem péči v zařízení Dům pro Julii neuhradí.

Comentarios


bottom of page