top of page

Náš dobročinný obchůdek oslavil čtvrté narozeniny

V listopadu roku 2018 jsme v Brně - Bystrci otevřeli náš dobročinný obchůdek Dobrý obchod pro Julii. Inspirovali jsme se ve Velké Británii, kde mají charitní obchůdky dlouhou historii a těší se velké návštěvnosti.

Dobrý obchod pro Julii
Dobrý obchod pro Julii Bystrc

Začátek

Vůbec jsme si nebyli jisti, zda si takový obchůdek může najít dostatek dárců a zákazníků. Z Velké Británie jsme si však přivezli spoustu rad a taky ponaučení, že obchůdek je výborným kontaktním místem organizace, která je teprve v začátcích a která bude provozovat dětský hospic - tedy místo veřejnosti běžně nepřístupné.

Navíc je takový obchůdek plně v souladu s filozofií našeho týmu - neplýtvat, zbytečně nevyhazovat, dávat věcem druhou šanci, dokud mohou sloužit svému účelu.

Finanční prostředky na vybavení jsme neměli, naštěstí nám však pomohli naši přátelé - něco jsme vyrobili, něco jsme sehnali na bazarech, první sbírku oblečení pro prodej jsme uspořádali v místní školce.

Po dvou měsících příprav jsme s velkou zvědavostí Dobrý obchod konečně otevřeli.


vybavení z bazaru

Učíme se za pochodu

Dárci i zákazníci si k nám našli cestu ihned. Společně s nimi jsme se učili, jaké věci od dárců přijímat a jak je kontrolovat, aby byly do prodeje zařazeny jen opravdu kvalitní kusy. Také jsme hledali cesty, jak nakládat s věcmi, které se už do prodeje nehodí.

Do sortimentu jsme k darovaným věcem přidali ještě ekologickou drogerii Tierra Verde s možností bezobalového nákupu, která krásně doplňuje charakter obchůdku.

dobrý obchod pro julii
sortiment

O zábavu není nouze

Občas k nám do obchůdku doputují věci, o kterých nemáme nejmenší tušení, na co jsou. Užijeme si tak i spousty zábavy, když zkoušíme, k čemu by asi měly sloužit. Někdy je to však i strašidelné - to když se najednou, z ničeho nic, rozehrají nejrůznější zvukové hračky.


Významný zdroj financí

Máme velkou radost, že je Dobrý obchod tak hojně navštěvován. Jen díky dárcům máme co prodávat a díky zákazníkům můžeme dávat věcem druhou šanci a získávat tak finanční prostředky na založení dětského hospice Dům pro Julii. Jen v loňském roce se jednalo o víc než tři čtvrtě milionu korun!


Závěrem posíláme poděkování - všem, co obchůdek navštěvují a dále personálu obchůdku, který se o jeho bezproblémový chod tak hezky stará.


Comments


bottom of page