top of page

Naše legislativa zatím na dětskou paliativní péči nemyslí

Před 12 lety Radku Vernerovou napadlo vybudovat v České republice dětský hospic. Už během své mateřské dovolené začala tento cíl realizovat. Bylo potřeba získat pozemek, finance a vytvořit pracovní tým. Letos v létě tento unikátní projekt lůžkového dětského hospice zahájí provoz. Podívejte se na rozhovor MEDx Talks se zakladatelkou a ředitelkou Domu pro Julii.

Radka Vernerová, dnes ředitelka neziskové organizace Dům pro Julii, se již na střední škole věnovala dobročinnosti. Na vysoké škole založila s kamarádkami nadační fond. V té době s překvapením zjistila, že v zahraničí existují dětské hospice, ale v ČR žádné takové zařízení není. Rozhodla se proto tuto situaci změnit. Letos po letech usilovné práce zahájí provoz první kamenný hospic u nás v ČR, který dostal název Dům pro Julii. Své jméno nese po holčičce, která zemřela v pouhých sedmi měsících na pneumokokovou meningitidu. Poslechněte si více v rámci dalšího dílu MEDx Talks.

 

MEDx Talks je projekt pro pacienty s různými diagnózami a jich blízké. Nemocným lidem má dodat energii a povzbuzení, že i s vážným onemocněním se dá žít a člověk se nemusí přestat radovat ze života. V MEDx Talks vystupují pacienti, lékaři i další zajímaví a inspirativní lidé mimo oblast zdravotnictví, kteří dokázali zdolat na první pohled nepříznivou situaci. Ústředním motivem MEDx Talks je neformálním, přitažlivým a srozumitelným projevem inspirovat ostatní a ukázat jim cestu k naději. (www.medxtalks.cz)

Comments


bottom of page