top of page

Jindra Weiss se nechá dražit pro Dům pro Julii

Aktualizováno: 8. 11. 2021

Jindra Weiss, táta malé Julinky, špičkový beachvolejbalista, muž s pokorou a se srdcem na pravém místě. Tak by se dal v krátkosti představit jeden z organizátorů benefičního turnaje v beachvolejbalu s názvem Vyber si, Vydraž si, Zahraj si!


MČR 2019, fotoarchiv Jindřicha Weisse

Letos se koná již devátý ročník této krásné akce, ve které se Jindra nechá naposledy vydražit. Výtěžek z dražby se rozhodl věnoval Domu pro Julii. A zapojit se můžete i Vy! Jste nadšenci do beache a chtěli byste strávit parádní den se svým oblíbeným hráčem? Pokud je Vaše odpověď ano, najděte si na internetu webové stránky www.beneficniturnaj.cz. Vyberete si svoji oblíbenou beachvolejbalovou hvězdu a začnete přihazovat na aukční stránce turnaje.

26. listopadu 2021 večer přijdete na Koráb, zažijete finále dražby a úžasný večírek.

27. listopadu 2021 si zahrajete turnaj s vydraženým spoluhráčem. Částku, za kterou si hráče „vydražíte”, pošlete charitativnímu projektu, který si daný hráč vybral. V případě Jindry, je to právě Dům pro Julii.


MČR v plážovém volejbalu, fotoarchiv Jindřicha Weisse

Abyste svého případného spoluhráče lépe poznali, zeptali jsme se Jindry na pár otázek.


Kdo je Jindřich Weiss – jak byste se představil?

Beachvolejbalista na sklonku kariéry 😊 Táta tříleté Julie.

Průkopník v podpoře inovací (pracuji pro www.jic.cz). (Pozn. redakce: JIC je inovační agentura, která podporuje podnikatele a stará se o rozvoj inovačního ekosystému.)


Jste organizátorem již devátého ročníku benefičního turnaje v plážovém volejbalu s názvem Vyber si, vydraž si, zahraj si! Z jakého popudu vznikl tento nápad podporovat charitativní projekty?

Hlavní myšlenkou je využít popularitu hvězd beachvolejbalu a skrze aukci jednou za rok podpořit ty, kteří neměli tolik štěstí jako my, vrcholoví sportovci. Akci vymyslel před deseti lety můj spoluhráč Martin Tichý. V době založení pracoval pro hospic v blízkosti Prahy a touto akcí pro něj sháněl dodatečné financování.


Jak jste se dozvěděl o Domu pro Julii?

Viděl jsem kasičku v bistru u nás v práci (v Brně na JICu) a zároveň jsem měl pozitivní referenci od jedné z kolegyň, která sleduje Vaše aktivity.


Proč jste se rozhodl podpořit Dům pro Julii prostřednictvím dražby svojí osoby?

Jste menší brněnská neziskovka, která se věnuje tématu, o kterém se a priori nemluví, přestože je strašně důležité. Zároveň vím, že děláte mravenčí práci a krok za krokem jdete za svým cílem postavit hospic pro děti. V tom Vám moc fandím. Shodou okolností mám i já dcerku Julii a přečíst si příběh Julie a jejích rodičů pro mě byl silný zážitek. Bylo to pro mě znamení, že letos chci podpořit právě Vás.


Zmínil jste, že je to letos naposledy, co se necháte vydražit. Končíte s profi plážovým volejbalem?

Ano, cítím, že teď ve 37 letech je správná chvíle nechat boje o medaile na mladší. Od 4 let vrcholově sportuji a tělo už se hlasitě ozývá. No a medaile už doma stejně nemáme kam dávat. Chci být teď více s rodinou, naplno pracovat pro JIC a věnovat se aktivitám s přesahem jako je třeba organizace benefičního turnaje.


Moc děkujeme za rozhovor a podporu!


コメント


bottom of page