top of page

Jak naložit s nepotřebnými věcmi? Darujte je!

Stále častěji slýcháme o pojmech jako je trvalá udržitelnost, redukce odpadu, neplýtvání, recyklace, re-use… V rámci ochrany naší planety je nejvyšší čas zamyslet se nad způsobem našeho žití a nakládání s věcmi, které nás obklopují.


Již mnoho let se v zahraničí těší velké oblibě nadační obchůdky. Jedná se o prodej darovaného zboží, které jejich původní majitelé již nepotřebují. Jedná se ovšem o věci ve skvělém stavu, které mohou ještě dobře posloužit. Výtěžek z prodeje poté putuje na aktivity jednotlivých neziskových organizací, které nadační obchůdky provozují.


Když jsme projekt založení dětského hospice odstartovali, byli jsme přesvědčeni, že provoz nadačních obchůdků nebude naší cestou k získání tolik potřebných financí. Nemohli jsme se však více mýlit! V rámci stáže v dětském hospici ve Velké Británii jsme se o provozu a důležitosti nadačních obchůdků dozvěděli tolik informací, že jsme ihned v roce 2018 otevřeli náš první nadační obchod Dobrý obchod pro Julii v Brně Bystrci, v obchodním centru MAX.

Měli jsme obavy – budeme mít co prodávat? Najdou se dárci? Najdou si k nám do obchůdku cestu zákazníci? Každým dnem se však naše obavy rozplývaly. Máme úžasné dárce, kteří do obchůdku nosí své nepotřebné věci a také skvělé zákazníky, kteří se k nám pravidelně vracejí. V roce 2020 jsme otevřeli druhý Dobrý obchod pro Julii, tentokrát v centru Brna v OC Rozkvět.


V obou našich obchůdcích naleznete dámské, pánské i dětské oblečení. Dále hračky, domácí potřeby, dekorace, šperky a knihy. V bystrckém obchůdku navíc nabízíme ekodrogerii Tierra Verde s možností nákupu do vlastních obalů.

Ekologie, recyklace a udržitelnost jsou nám všem v týmu Domu pro Julii velmi blízké. Nakupujeme v našich obchůdcích, používáme ekodrogerii, e-shopové balíčky balíme do krabic či papírových tašek, ve kterých nám dárci nosí své darované věci. Neprodaný textil předáváme k další recyklaci, stejně tak papír a plast. Používáme repasovaný hardware, nábytek v kanceláři máme darovaný. Z neprodaných či poškozených šperků vyrábíme hvězdy, které pak dělají radost našim zákazníkům o Vánocích.


Budeme rádi, když se k nám připojíte a stanete se našimi dárci či zákazníky. Pokud budete mít cestu kolem, určitě se za námi do Dobrého obchodu pro Julii zastavte.

U nás se nakupuje Dobře.Commentaires


bottom of page