top of page

Fotoreport: Vybavujeme budovu Domu pro Julii

Aktualizováno: 8. 7.

Budova je dokončena, upravují se drobné detaily. Vytrvale vybavujeme vnitřní prostory, které mají plochu zhruba 3000 metrů čtverečních. Je to mnoho nábytku, techniky a dalšího vybavení, abychom v srpnu mohli zahájit provoz pobytových odlehčovacích služeb. Podívejte se v galerii níže na aktuální stav.


Projekt je spolufinancován prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu. Díky krásné spolupráci s IKEA má budova Domu pro Julii „oázy klidu“ pro rodiče S pomocí 28 dobrovolníků a bezpočtu dalších lidí z IKEA Brno se uskutečnila nádherná přeměna 8 prázdných místností na rodinné pokoje. O návrh se postarala interiérová designérka Michaela Weignerová. Vytvořila dvě varianty, které přizpůsobila na míru konkrétním místnostem. Některé pokoje nabízejí možnost ubytování až pro tři osoby, takže Dům pro Julii mohou kromě rodičů navštívit i další příbuzní nemocných dětí. Budou mít soukromí, klid a především důležitý odpočinek od náročné a dlouhotrvající péče. Pokoje pro rodiče se nacházejí v nejvyšším patře budovy. O nemocné děti bude pečovat profesionální personál v přízemní části. Mají možnost tak být stále nablízku. Děkujeme paní Zuzaně Vymětalové z IKEA Brno za skvělou organizaci této benefiční spolupráce. Postupně vybavujeme nábytkem další části budovy Získali jsme krásný nábytek, který nám darovala společnost Technologický Park Brno. Stolky, židle, křesla a lavice jsme umístili do společenské místnosti. Velký gauč do kina. Dále jsme vybavili společnou kuchyň v patře pro rodinné příslušníky. Děkujeme. Máme radost a pokračujeme dál. Této spolupráci pomohl Nadační fond Jany Zimové. Poskytujeme mobilní péči v Jihomoravském kraji. Brzy spustíme provoz pobytových odlehčovacích služeb, připravujeme ambulanci paliativní medicíny a unikátní hospicové pobyty pro možnost prožití závěrečné fáze onemocnění dítěte.

Bez dárců nemůžeme pomáhat dál Budova Domu pro Julii byla postavena díky spolupráci s městem Brnem, které poskytlo pozemek a financovalo stavbu společně s dotací Evropské unie. Česká legislativa nezná dětský hospic, a proto zdravotní péči dětem v našem zařízení musíme hradit z darů. Více o možnostech podpory najdete zde.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page