BESEDY

ON-LINE BESEDY 

Díky podpoře JMK jsme pro Vás připravili besedy 

Besedy jsou zdarma a jsou určeny pro podporu neformálních pečujících a pro širokou veřejnost. Pokud byste se rádi zúčastnili besed, napište nám prosím na mail lucie.koudelova@dumprojulii.com a my vám zašleme upozornění a odkaz na on-line besedu. 

TERMÍNY ON-LINE BESED

4. 10. 2022 Beseda s maminkou Julinky Petrou Trnkovou 

Sdílená zkušenost s maminkou, která přišla o svoje dítě. Co jí pomohlo tuto událost zvládnout a jak zachovat chod rodiny?  Jak komunikovat s člověkem, který přichází o svoje dítě a co je v tuto chvíli důležité? Co neříkat a jak lze podpořit? Jak vytvořit tzv. bezpečnou zónu?  

Po celou dobu besedy, bude prostor pro diskuzi.

Odkaz na besedu zde: https://meet.google.com/ton-xyzo-jhp

11. 10. 2022 Beseda se sociální pracovnicí Jitkou Jůzovou o podpoře neformálních pečujících

Co je sociální práce a jaká je její úloha? Co pro nás sociální pracovník udělá a kde ho najdeme? Kde se dozvíme potřebné informace – zdroje informační i lidské? Na co máme nárok a jak kompenzovat finanční výdaje? Vyřídíme vše na jednom místě? Kdo všechno je do naší nemoci zapojen – rodina, úřady, zaměstnavatel, škola, nemocnice, PL, zdravotní pojišťovna, další služby např. odlehčovací nebo domácí péče.

Po celou dobu besedy, bude prostor pro diskuzi.

Odkaz na besedu zde: https://meet.google.com/hiy-beyq-wbi

25. 10. 2022 Beseda s krizovou interventkou a pečovatelkou Evou Pospíchalovou o podpoře neformálních pečujících

Představení služeb Domu pro Julii. Co děláme v rámci našich služeb? Co nejčastěji říkají pečující, kteří naše služby vyhledají? Jaké mají potřeby a požadavky?
Jak se stalo, že pečuji o nevyléčitelně nemocné dítě? Sdělení nepříznivé zprávy, reakce na tuto situaci a co dál? 
Jak se vyrovnat se změnou a novou realitou - 5 fází (Kübler-Rossová).  Jak vytvořit krizový plán a přijmout novou realitu - základy krizové intervence.
Vnější zdroje podpory - Jak vám může pomoci rodina, přátelé, blízké okolí, služby, instituce? Vnitřní zdroje podpory - Jak si můžete pomoci sami?

Po celou dobu besedy, bude prostor pro diskuzi.

Odkaz na besedu zde: https://meet.google.com/ttv-jqwz-vje

 

Projekt podpořil Jihomoravský kraj.

Logotyp_jihomoravsky_kraj_RGB.jpg